Imperial Star Destroyer

Star Destroyer třídy Imperial byla jedna s největších lodí, kterou galaxie kdy poznala. Její délka byla přes 1600 metrů a byla vyzbrojena 60 turbolaserovými bateriemi, 60 bateriemi iontových kanonů a deseti tažnými paprsky. ISD mohl pojmout celou divizi stormtrooperů, dvacet kusů AT-AT, třicet AT-ST, osm lambda rakeoplánů, dvanáct transportů a šest sqadron TIE fighterů. I přes tyto parametry to byl ve srovnání se Super Star destroyerem trpaslík. Jeden jediný křižník ISD dokázal zničit celou nepřátelskou flotilu či obsadit celou planetu. Flotila těchto lodí dokázala porazit prakticky cokoliv, co se jí odvážilo postavit. Velký, rychlý, dobře vyzbrojený, schopný převážet ohromné masy vojáků a strachnahánějící. Prakticky dokonalá válečná zbraň Impéria.

Výrobce: Kuat Drive Yards
Příslušnost: Impérium
Rozměry: 1600m
Výzbroj: 6x Dvouhlavňové těžké turbolasery, 2x Dvouhlavňové těžké iontové děla, 2x Čtyřhlavňové těžké turbolasery, 3x Tříhlavňové střední turbolasery, 2x Střední turbolasery, 60x Taim & Bak XX-9 těžké turbolasery, 60x Borstel NK-7 iontové děla, 10x Phylon Q7 projektory tractor beam
Pohon: Iontové motory Cygnus Spaceworks Gemon-4, Iontové motory KDY Destroyer-I
Akcelerace: 2300G
Energetická jednotka: Iontový solární reaktorSFS I-a2b
Senzory: multi-vzdálenostní systém SFS S-c3.8
Zaměřovací systémy: LeGrange
Avionika: SFS F-3.2
Posádka: 9 235 důstojníků, 9 700 vojáků pěchoty, 27 850 poddůstojníků
Nosnost: 36 000 tun nákladu
All Terrain-Tactical Enforcer

AT-TE byly útočnými "chodci" používanými armádou Republiky v průběhu klonových válek a později v omezené míře i armádou Galaktického Impérie. AT-TE bylo výceúčelové vozidlo schopné frontálního útoku, tak i přepravy jednotek po bojišti. Často byly nasazovány ve větším počtu, aby přemohli nepřítele palebnou silou
Stroj byl chráněn před iontovým poškozením, jelikož měl elektromagnetický štít. AT-TE se dokázal pohybovat rychlostí 60 km/h, na vzdálenost až 500 km. Byl konstruován tak, aby dokázal vylézt po kolmých stěnách. Zásoba vzduchu vydržela tři týdny. Pro různé případy byl na zádi umistěn lékařský droid. I přes svoje těžké pancéřování byl stroj zranitelný. Jediná raketa ho dokázala vyřadit z boje. Kvůly svému nízkému profilu byl snadno zranitelný minami. Nejzranitelnější byl střelec hlavního děla.
AT-TE-byl na bojiště dopravován modifikací LAAT/i, LAAT/c. Ve vesmíru byl přepravován na palubě lodí třídy Acclamator.
- Technické parametry:
- Výrobce: KDY
- Délka: 13,2 m
- Výška: 5,02 m
- Šířka: 5,32 m
- Maximální rychlost: 60 Km/h
- Posádka: řidič, pozorovatel, 5 střelců
- Výzbroj: 5 protipěchotních laserových děl, Mass-driver dělo
- Náklad: 20 pasažérů
AT-AT

AT-AT byl 15,5 metru vysoký imperiální tank. Svou velikostí neměl jen bojový ale i psichologický efekt. Byl poprvé nasazen již 22 llet BBY behěm Druhé Bitvy o Jabiim. Tehdy se ale moc neosvědčil díky naváděným raketám Hallfire droidů. Tohle byl největší postrach rebelů. AT-AT bylo schopné do svého ''těla'' až 5 swoop biků, 40 Stormtrooperů a 2 AT-ST. Celý kolos se řídil s ''Hlavy''kde byl Velitel ,řidič a střelec. Posádka AT-AT byly rekrutována s nejlepších řidičů a střelců v celém impériu. Střelec musel zaráz vzládat ovládat až 2 leserové kanony a 2 páry blastrových ''kulometů''. AT-AT bylo masivně nasazeno v Bitvě o Hoth ve svém sněžném provedení. Byli však i písečné verze a dokonce i vodní !!! verze které měli místo ''nohou'' vznášedla. AT-AT bylo masivně vyráběno snad všude kde to jen trochu šlo a proto i poslední zbytky Impéria bylo do posledních momentů Galaktické války zásobeni těmito monstry
All Terrain-Recon Transport

AT-RT byl jednomístný dvojnohý chodec používáný armádou Republiky pro průzkum a hlídkování. V pozdějších dobách byl používán Galaktickým Impériem i Aliancí pro obnovu Republiky AT-RT byl jedním z předchůdců AT-ST. Jeho otevřený kokpit dělal z řidiče snadný cíl, ale nízká cena a dobrý rozhled na bojišti byly důležitější. Stroj byl vybaven čelním laserovým dělem, nebo minometem, Obojí z tohoto stroje dělali účinou protipěchotní zbraň. AT-RT byl vybaven pohybovým sensorem schopným posílat zprávy o situaci na bojišti do předsunutého velitelství. Kvůly jednoduché konstrukci byl AT-RT zranitelný proti težkým zbraním. Proto byly AT-RT používány pro rychlé průzkumy. Stroje byly používány také policisty a civilisty.
- Technické parametry:
- Výrobce: KDY
- Výška: 3,2 m
- Maximální rychlost: 70 Km/h
- Posádka: řidič
- Výzbroj: laserové dělo nebo minomet
- Náklad: 10 kg
Victory Star Destroyer

Hvězdný destruktor třídy Victory byla lod používána jak Galaktickou republikou, tak i Galaktickým Impériem.
Po začátku války klonů měla republika smlouvu o dodávku lodí třídy Aclamátor od KDY. Rendili Stardrive nechtěli nechat své obchodní protivníky těžit peníze z republikové vlády a chtěli získat i svůj kus koláče. Představili novou třídu Victory. Představení proběhlo v době, kdy se republika začala rozhlížet po těžkých lodích kvůly stupnující intenzitě bitev se separatisty. Prvního umístění se dostali v sektoru 0, kde bránili útokům Techno Únie, přibližně šest měsíců před plánovaným zařazením do služby. Třída Victory-II neměla mnoho rozdílů oproti předchozí verzi, navenek byly téměř totožné, hlavní vylepšení spočívalo ale v nové pohoné jednotce, neměla velké množství postavených strojů, přičítá se to nástupu destruktorů třídy Imperial, které třídu Victory zatlačili do postraní. Právě nástup třídy Imperial vedl k prodání a sešrotování mnohých lodí třídy Victory, přesto se tato třída stále používala a její role spočívala převážně v planetární obraně. Hlavní nevýhodou trídy Victory byla její pomalá podsvětelná ryhlost, tudiž byla velkí možnost, že rychlejší protivník unikne, což vedlo k přiřazení doprovodních lodí třídy Strike a Carrack. Za časů Velko Admirála Thrawna se třída Victory opět zařadila do plavidel operující v předních líniích, především kvůly nedostatku větších lodí, jako byla třída Imperial.

Třída Victory byla 900 metrů dlouhá, 564 metrů široká a 289 metrů vysoká. Posádku tvořilo 4789 členů a 402 střelců. Lod mohla převážet 2040 vojáků, 8100 metrických tun nákladu, deset AT-AT a dvě letky stíhaček TIE. Výzbroj byla složená z 10 čtyřspražených turbolaserových baterií, 40 dvojsppřažených turbolaserových baterií, 80 raketometnými trubicemi a deseti projektory tažného paprsku. Největší nevýhodou třídy Victory spočívala v zastaralých LF iontových motorech, které neposkytovali dostatek síly pro stíhání rychlejších protivníků, což bylo odstraněno ve třídě Victory-II, která se objevila na skolnku Impéria. Hypermotor byl zas oproti hypermotoru třídy Imperial lepší a umožnoval tak třídě Victory dosáhnutí cíle v polovičním čase. Jedinešnou vlastností této třídy byla možnost operovat v atmosféře za pomoci manévrovacíh ploch na bocích lodě.
Výrobce: Rendili StarDrive
Příslušnost: Impérium
Rozměry: 600m délka; 564m šířka; 289m výška
Výzbroj: 40x Dvouhlavňové těžké turbolasery, 10x Čtyřhlavňové těžké turbolasery, 80x raketometné trubice, 10x Phylon Q7 projektory tractor beam
Pohon: Alderaan Royal Engineers LF9 iontové motory
Hyperpohon: DeLuxFlux hypermotorový motivátor
Energetická jednotka: Hypermatter anihilační reaktor
Posádka: 4798 členů, 402 střelců,
Nosnost: 8100 tun nákladu, 2040 vojáků pěchoty
AT-ST

AT-ST je Imperiální průzkůmné vozidlo pro dva navazujíci na zastaralí republikový AT-RT. Sloužil bud jako průzkumné vozidlo nebo jako podpora větším AT-AT či pěchotě. Byl vybaven na jedné straně odpalovačem řízených raket a na straně druhé lehké laserové dělo. Ve předu měl Laserové dvojče. Ovšem díky svému pancíři byl schopen boje pouze s pěchotou. Ve větším počtu byl nysazen v Bitvé o Hoth a o Endor, kde však doplatil na své dlouhé nohy a lehký pancíř protože přesně na tyhle slabiny vynysleli Rebelové spolu s Ewoky důmyslný systém pastí.
TIE Fighter

TIE/In Starfighter, nebo jednoduše TIE Fighter, byl nejrozšířenější imperiální stíhačkou v galatické občanské válce a byla často viděna i dlouho po ní. TIE/In Starfighter byl vyroben pro Galaktické Impérium u Sienar Fleet Systems (SFS). Šlo o malou, rychlou a manevrovatelnou stíhačku. Aby byl TIE Fighter schopen velké obratnosti, museli konstruktéři vynechat štíty, hyperpohon a podporu života. To činilo ze stíhačky rychlý smrtící stroj, nasazovaný především ve velkých skupinách. Nevýhodou konstrukce TIE Fighteru byl malý dolet a nemožnost pronásledovat nepřítele do hyperprostoru, či únik z bitvy. TIE Fighter je vyzbrojen dvojicí silným laserů. Jelikož TIE Fighter nemá podporu života musejí piloti nosit hermetické pilotní obleky. Pro případ požkození je stíhačka vybavena katapultovacím sedadlem, ale piloti nechtěli riskovat pomalou smrt ve vesmíru a tak moc často nekatapultovali z hořící stíhačky.

Výrobce: Sienar Fleet Systems
Příslušnost: Impérium
Rozměry: délka 6,3 m
Výzbroj: 2x laserový kanon SFS L-s1
Pohon: twin ion engine SFS P-s4, iontové manévrovací trysky SFS P-w401
Rychlost: 1200 km/h v atmosféře, 100 MGLT
Akcelerace: 4100 G
Energetická jednotka: reaktor na solární energii SFS I-a2b, sekundární generátor pro kanony
Senzory: multi-vzdálenostní systém SFS S-c3.8
Zaměřovací systémy: SFS T-s8
Avionika: SFS F-3.2
Kapacita: 1 pilot, 65 kg nákladu
RZ-1 A-Wing

Po bitvě o Yavin generál Dodonna spatřil potřebu aliančních interceptorů. V době kdy Sienar začal vyvíjet TIE interceptory pro Impérium, se jeho přesvědčení zvětšilo. Pro stavbu stíhače se Dodonna obrátil na bývalého zaměstnance KSE, Walexe Blissexe. Ten měl velké zkušenosti z jeho práce na Delta-7 a Aplha-3. RZ-1 byla vyvynuta z R-22. Výhodou A-wingu jsou jeho malé rozměry a rychlost, kterou převyšuje TIE interceptory. Jeho nevýhodou byly slabé štíty a pancéřování.